Andritz Powerlase rusza ze sprzedażą

Andritz Powerlase rusza ze sprzedażą

Małymi krokami do przodu. Zbliża się termin dostawy naszego kolejnego lasera, ale niestety nie będzie to Andritz Powerlase. Nasz nowy laser ma moc 200W i energią impulsu 10mJ. Planujemy rozpocząć nim pierwsze prace w drugiej połowie lipca.

Cały czas śledzimy tempo rozwoju tej technologii i cieszymy się z powstawania nowych firm oraz produktów. Mamy nadzieję, że wkrótce usługa czyszczenia laserowego stanie się łatwo dostępna dla wszystkich. W oczekiwaniu na końcowy etap realizacji przygotowaliśmy kolejny artykuł, który ma za zadanie przybliżyć Wam technologię laserową oraz zagadnienia z nią związane. Przedstawiamy w nim angielską firmę Powerlase.

Andritz POWERLASE tworzy systemy dużej mocy już od wielu lat, natomiast wcześniej były to systemy bardziej przeznaczone do celów naukowych. Od lipca tego roku firma ta rusza z seryjną produkcją oraz sprzedażą swoich produktów. W swojej ofercie posiadają jedno z najmocniejszych systemów na świecie o mocy 1600 W a energii impulsu 200mJ, co umożliwia usuwanie farby z prędkością 1m2/min.

W połączeniu z dużą mocą średnią, wysoką energią impulsów oraz wysoką powtarzalnością, systemy te oferują jedne z najszybszych dostępnych metod usuwania farby za pomocą lasera.

KORZYŚCI PŁYNĄCE Z WIĘKSZEJ ENERGII IMPULSU

Dzięki wysokiej mocy szczytowej lasera możliwe jest stosowanie znacznie większych rozmiarów plamek lasera, co pozwala na dużo szybsze usuwanie farby, niż w przypadku systemów laserowych o mniejszej mocy. W wielu przypadkach możemy uniknąć usuwania warstw po warstwie stosując metodę odrywania, która przenosi energię lasera przez powłokę i aktywuje niedoskonałości na styku farby i podłoża. Zanieczyszczenia są szybko zasilane energią, tworząc małe plazmy pomiędzy materiałem a powłoką. Jeśli rozmiar plamki wiązki jest wystarczająco duży, miejsca plazmy generują małą falę uderzeniową tworząc ogromne ciśnienie umiejscowione w miejscu rozszerzania się plazmy.

Jeśli wystarczająca ilość tych pojedynczych miejsc zostanie aktywowana jednocześnie na bardzo dużej powierzchni ( jest to możliwe dzięki bardzo dużej mocy szczytowej) można uzyskać wystarczającą ilość punktów ciśnienia współpracujących ze sobą. Dzięki dużej plamce lasera i wysokiej energii, aktywowana jest wystarczająca ilość miejsc plazmowych aby stworzyć falę ciśnienia. Fala ta fizycznie oddziela farbę od podłoża bez konieczności polegania wyłącznie na ablacji od góry do dołu. Dzięki temu farba spływa w płatkach, zamiast być spalana z dala.

Metoda ta jest szczególnie efektywna w przypadku farb jasnych i półprzezroczystych, gdzie nie ma dużej wewnętrznej absorpcji w samej farbie. Długość fali lasera przepuszcza szczególnie dobrze te rodzaje farby, co umożliwia błyskawiczne oderwanie powłoki.

W ten sposób farba jest wyrzucana z powierzchni poprzez wytworzenie małej fali uderzeniowej. Jesteśmy w stanie to zrobić pulsując impulsowo, a jednocześnie usuwając materiał od góry do dołu, czyniąc z Vulcan i1600e najszybszy system usuwania farby laserem dostępny na rynku.

Chcecie przekonać się jak działa laser Laser De-Painting Andritz Powerlase? Zachęcamy do obejrzenia filmu!

 

Write a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *